Jak znaleźć okazję inwestycyjną na rynku nieruchomości?

Definicja

Zastanówmy się, co to właściwie jest okazja inwestycyjna? Pierwsze co przychodzi nam do głowy to cena i  jest to jak najbardziej właściwy tok myślenia. Cena nieruchomości powinna być niska, tzn. niższa od cen podobnych nieruchomości dostępnych na rynku. Jednak, żeby można było traktować ofertę sprzedaży jako okazyjną, powinniśmy przyjąć, że cena będzie niższa o 20 – 30% od ceny rynkowej.

Zawalcz o cenę

To, że cena ofertowa nie jest aż tak atrakcyjna, nie oznacza, że nie może taka się stać. Warto rozmawiać ze sprzedającym i próbować ustalić powody z jakich sprzedaje swoją nieruchomość. Może się zdarzyć, że właściciel mieszkania ma trudną sytuację finansową lub bardzo spieszy się ze sprzedażą z jakiegoś powodu – tu mamy pole do popisu. Taką sytuację można wykorzystać i stworzyć okazję inwestycyjną samemu. Negocjuj cenę z właścicielem o ile masz możliwość przeprowadzenia szybkiej transakcji czyli posiadasz gotówkę na zakup nieruchomości.

Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja

Kolejną kwestią jest lokalizacja. Z zasady jest to najważniejszy czynnik wpływający na wartość nieruchomości – tego nie da się zmienić, a dobre lokalizacje są w cenie. Dlatego jeśli trafimy na okazyjną ofertę warto sprawdzić dlaczego cena jest aż tak niska. Jeśli powody nie wynikają z sytuacji sprzedającego to polecam sprawdzić czy dana lokalizacja nie posiada mankamentów. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystko jest w porządku, a może okazać się, że np. tuż obok planowana jest uciążliwa inwestycja, np. droga szybkiego ruchu lub dyskoteka. W takiej sytuacji należy rozważyć, czy z tego powodu nasza okazja nie okaże się sporym problemem w przyszłości i czy warto w ogóle kupować taką nieruchomość.

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Inwestowanie w nieruchomości to świetny sposób zarabiania pieniędzy, ale jak każdy biznes wymaga sporo wiedzy i doświadczenia, aby nie popełnić kosztownego błędu. Jeśli nie masz czasu, aby przeszukiwać rynek w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych skorzystaj z pomocy doświadczonego doradcy. Zna on rynek nieruchomości i jest w stanie zaproponować ci idealne rozwiązanie.  Agenci nieruchomości często mają dostęp do ofert, które nie są oferowane na rynku. Ponadto potrafią rozmawiać ze sprzedającymi, wiedzą jak negocjować. Poza tym sprawdzą czy inwestycja jest bezpieczna, czy stan prawny nieruchomości jest bez zarzutu. Pomoc specjalisty uchroni cię przed kosztownymi błędami.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up